Vánoční NITRA DOG SHOW 06. - 08. 12. 2019

04.02.2020

Vánoční Nitra...

Minulý víkend Praha, tento prodloužený víkend...třídenní Nitra.

Tentokrát nás jede větší skupinka, a povedlo se objednat celý dům jen pro nás...super. My a holky přijíždíme už ve čtvrtek, Janička kvůli hlídání pejsků až v pátek.

Nitru máme strašně rádi. Asi se už opakuju, ale tyhle výstavy máme nejradši. A vánoční Nitra, ta je úplně peckovní. Krásné kruhy, závěrečky, foto koutek...prostě bomba. Jako vždy, když jedeme s Jančou, rozbalíme se u borderek. Tentokrát to bude hodně náročné, Klaudinka bude vystavovat ještě bišonka Johnnyho ve třídě čestné. Tak budeme hodně běhat. Nevadí.

Pátek

Časový harmonogram sedí, takže všechno hravě stíháme. Výsledky? No comment. Sia dostane své druhé VD v životě. Kamča samozřejmě nahlas nesouhlasí, takže o výroku pana rozhodčího ještě chvíli rokuje u stolu, no nevymyslí nic. VD zůstává, a ještě k tomu dostane slovní označení že Sia "je typická VDčková fena" tak to teda namíchne i mě. Ona? Ona, která má spoustu BOBů, BOSů, BIGů atd? To jako vážně? Myslím, že ne....co myslím, vím, že ne. Tak máme teda zkažený den, pěkně děkujeme. Ale co, však zítra je taky den.

Sbalíme krámy a jedeme na domeček. Ten je mimochodem velmi luxusní a my jsme z něj paf. Klidně bych se z fleku nastěhovala...napořád. Uděláme si pěknou žranici, otevřeme vínko, s Klaudis zahrajeme hru, pokecáme...prostě pohodička. Musíme se naladit na další den.

Sobota

Ráno dáme snídani...do háje, já nejsem zvyklá ráno snídat tak brzo...takže se sebezapřením do sebe nasoukám nějaký rohlík s něčím...už ani nevím a vyrážíme na cestu. Na výstaviště to trvá asi 15 minut, nebo 10? To je fuk, prostě jsme tam coby dup. A už jedeme rutinu, vyložit, vybalit, postavit, zahnízdit.

Jako první jde dnes opět na řadu Klaudis s bišonkama. Výkon krásný, dařilo se. Pak amíčci, borderky...někde to odsýpá, někde se to vleče...Dneska Siuška parádně zabodovala, V1, CAC, BOB...jupíííííí, jdeme do závěreček. Doufám, že ten pán, co říkál Siušce VDčková fena, bude sedět v závěrečkách v první řadě, aby viděl, že se řádně švihnul v úsudku (já vím, pohled je silně subjektivní, ale stránky jsou moje a můžu si tam dát co chci...skoro).

Takže celé naše osazenstvo...vlastně skoro celé, páč Timi jede hned po posouzení, má to chudák daleko, se přesouvá k závěrečnému kruhu. Dáme si něco dobrého k pozdnímu obědu a čekáme...projdou soutěže a už začínají junioři dle FCI skupin. My sedíme pěkně v klídku, protože jak jsme koukali do katalogu, jdeme až úúúúúúplně nakonec. HA houby s octem na konec, jen tak pro jistotou kouknu ještě jednou do chytré knihy a tam NON FCI po juniorech FCI...do závěrečného kruhu zrovna nabíhá FCI 10, neuznanci už v chodbičce a my hledáme vodítko. Kamča drapne Siu pod pažu a letí jako blázen. No ty woe, stihnul to s odřenýma ušima. Funí jak stádo slonů, jazyk má až na vestě, ale stojí tam. UFFFFFFF, no to bylo těsně.

Teď ale není čas na úvahy, stojím nachystaná s foťákem a čekám na verdikt. Postupujeme do užšího výběru...paráda...pan rozhodčí si ještě nechá proběhnout všechny jedince tam a zpět a už hlásí moderátorce svůj verdikt.

"na třetím místě se dnes umístil americký, bezsrstý teriér" UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU křičíme, tleskáme s Klaudis a holkama.

Snad to ten pan rozhodčí ze včerejška viděl!!! Jak VDčková fena válí v závěrečkách.

Sbalíme se, skočíme do obchodu pro pečivo a nějakou mlsku a jdeme oslavovat. Všem se dnes dařilo slušně, takže důvod máme.

Neděle

Dneska musíme z postele daleko dřív, páč už odjíždíme, a tak musíme zabalit všechny věci a nějak rozumně je narvat do našeho sedanu, abychom pak na výstavišti nemuseli vybalovat půlku auta. Do třetice se rozbalujeme u borderek. Stejně nás tam už všichni s naší pleškou znají...a tak nějak tam už patříme :-D.

Scénář je stejný jako předchozí dny...takže Klaudis odevzdáme u bišonků a my fičíme k amíčkům. No, dneska Sia teda zaválela luxusně...V1, CAC, BOB...no ty jo...my jdeme zase do závěreček...sice se to dneska moc nehodí, cesta domů je dlouhá, ale co naplat...to dáme. Tentokrát už víme, že neuznanci jdou hned po junior FCI skupinách. Naše početná výprava se dnes smrskla pouze na nás tři...všichni nás opustili a rozjeli se ke svým domovům...i oni mají cestu dalekou. Takže silná trojka čeká u závěrečného kruhu na svou poslední šanci v tomto roce, roce 2019. Kamča dnes v klidu a s předstihem míří do předkruhu. My s Klaudis čekáme s foťákem u závěreček. AAAAAAAAAAA mě se vybila baterka, ty woe, snad mám tu druhou nabitou. Marně pátrám v paměti, když běžím k naším věcem. Hrábnu do fototašky, vytáhnu baterku, přehodím, nakopnu foťák a svítí na mě 3 čárky...UF, spadl mi kámen ze srdce...mimochodem tu ránu musel někdo určitě slyšet.

Opět postupujeme do užšího výběru. Paní rozhodčí si zase nechává každého proběhnout tam a zpět, postavit do výstavního postoje. Prochází kolem, kouká, přemýšlí, rozhoduje se a už jde hlásit svůj verdikt paní moderátorce...no já snad špatně slyším...A NA PRVNÍM MÍSTĚ SE UMÍSTIL AMERICKÝ BEZSRSTÝ TERIÉR...

Jsem dojatá, poslední výstava v tomto roce a takhle krásně zakončená...jsem hrdá. V euforickém rozpoložení posbíráme naše bebechy, nahážeme do auta a vyrážíme směr domov...