OBLASTNÍ VÝSTAVA PSŮ NÁMĚŠŤ NA HANÉ 11. 07. 2021

14.07.2021

Tuhle oblastní výstavu máme rádi, je asi hodinku od našeho domu a koná se v krásném zámeckém parku.

Takže je neděle ráno, zvoní budík, Kamča...VSTÁVAT, a já...NÉÉÉÉÉÉÉÉÉ, CHCI SPÁT, Klaudis se jen přetočí na druhou stranu a těžce ignoruje Kamčovy pokusy dostat jí z postele. Takže hned ráno ho trochu namíchneme :-D :-D :-D. Ale už jsme poslušné holky a vstáváme i psi vstávají. Auto máme nachystané a tak jen vezmeme svačinu a můžeme nasedat. Cesta běží úplně luxusně, páč v neděli ráno jsou na cestách jen kamioňáci a pejskaři :-D. Do cíle dorazíme brzo, akorát parkujeme až na konci louky. No nevadí, snad to náš plně naložený vozík přežije :-D.

U vstupu vyzvedneme čísla a pan organizátor Kamča, hrdě se kasajíc, že ví přesně kde máme kruh, nás neohroženě vede skrz davy. No nakonec dojdeme ke kruhu č. 10, který je samozřejmě na úplně opačném konci, než je ten náš č. 5. Nevadí, aspoň jsme mohli pozdravit paní Janu s Bibinkem, na kterého si Klaudi taky brousí zuby, že by spolu vyběhli juniorhandling.

Po cestě ještě potkáme paní od firmy COOL PET, od které máme kennelku a kterou ta malá čůza Isina upravila tak, že nejde pořádně zavřít, páč ve chvilce nepozornosti požvýkala zips a upravila mu design tak, že už nejde zavřít... Paní jsme si postěžovali, tak nám řekla, že to není problém a kennelku opraví, zips vymění. Pecka, takže v Mladé Boleslavi jí ji předáme a na další výstavě nám ji zase doveze zpět. Takže ta nechtěná okružní jízda skrz celé výstaviště aspoň k něčemu byla.

Konečně dorazíme k našemu kruhu. Rozbalíme stan, protože v předpovědi bylo, že má pršet...doufám, že nebude. A jdeme se pomalu chystat. Klaudi s Kamčou ještě jdou za Bibim potrénovat a já se Siuškou hlídáme věci (ostatně jako vždy a všude). Klaudinka už se převleče, Kamča taky a jen co jsou hotoví, objeví se náš odchovaný chlapeček Zidánek společně se svými majiteli. Aaaaaaaaaaa lízátko moje malé ulízané. Zavolám ZIDÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ a už je ocásek ve vrtulce a Zidánek letí jako splašený. To je tak krásné, jak vás ti malí prcci poznají i po čase.

Ale konec vítání, už se chystáme do kruhu. Isinka, šikulka, si v trávě moc hezky vykračuje a předvedení na 4 a půl měsíční štěně má fakt luxusní. Od p. Václavíka dostane slova chvály. I Siuška dostane pochvalu v třídě čestné a obě holky postupují do závěrečných soutěží. Zato ten náš trumbera Egoušek dostane VD za povadu, páč je strašpytel. Ale my budeme bojovat a pokusíme se tu povahu co nejvíce spravit. Tak to máme všichni za sebou.

Posedíme ještě u stanu, sníme svačinu, pak zabalíme věci a stěhujeme se na nádvoří, kde jsou závěrečné soutěže a také juniorhandling. Dnes opět v hlavní roli Klaudinka a Sia. Paní rozhodčí Chrpová to má těžké. Dětí v mladší kategorii je opravdu mnoho. Ale po tom, co vidíme, konkurence žádná. Klaudinka s přehledem převálcovala všechny děti a se Siuškou si šly pro první místo.

Je mi vždy líto těch dětí, které tam rodiče přihlásí, o kategorii mladý vystavovatel nic neví a pak ve stresu koukají, že po nich rozhodčí chce nějaké znalosti, figury atd. Děti pak pláčou...viní ze svého neúspěchu pejska apod. Přitom v dnešní internetové době na youtube najdou spoustu videí, pravidla ohledně JH atd. Kolik jich i takováto zkušenost odradí. No nic, koneckonců tohle je na každém, jak se k tomu postaví, nám nepřísluší je soudit.

Ale zpět k závěrečným soutěžím. Po Klaudince běží závěrečky i Egoušek. Divíte se jak je to možné, když dostal VD? Egoušek totiž tvoří dvojku se Siuškou a běhají občas spolu v kategorii o nejkrásnější pár. A víte co? Egoušek se dokonce dostal i na bednu :-D. Se Siuškou je totiž daleko jistější a tak si spolu vyběhali úžasné třetí místo. Paráda. Jsme na něj pyšní, na mimozemšťánka našeho. Jinak ani Siuška ani Isinka v závěrečných soutěžích už neuspěly.

Takže posbíráme ceny (krom pohárů asi 14 kg granulí ještě), náš vachrlatý vozík zatížíme ještě víc než ráno a jdeme k autu, riskovat však cestu přes celou louku už nehodláme a tak jdu pro auto a přistavím ho k cestě, kde čeká Kamča se psy a Klaudi. Nahážeme vše do kufru, psy do kennelky a hurá domů...už se těším, až si sednu na houpačku a dáme si pivko. HAHAHAHAHAHAHA. Dojedeme domů a samozřejmě začne ten předpovězený déšť. Tak se musíme spokojit s gaučem v obýváku.