NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA V BRNĚ

18.12.2020

Kvůli kovidové situaci byla dubnová národní výstava v Ostravě přesunuta na jiný termín a to na polovinu září. Jelikož se situace v republice zhoršila, bylo změněno i místo konání výstavy a byla přešoupnuta na brněnské výstaviště. No, máme to kousek z ruky, ale Egí potřebuje sbírat zkušenosti, takže chtě nechtě (kecám určitě chtě) razíme směr Brno. Tento víkend bude pořádně nabitý, ale o tom v průběhu textu. Siuška je přihlášena do šampiónů, Egouš stále v mladých. Kvůli opatřením není výstava přístupná veřejnosti, tak je všude lidí poskrovnu a vlastně je to takové smutné. Člověk je zvyklý na něco úplně jiného.

Egouš nezklamal a v kruhu předvedl náramnou hysterku, kdy visel Kamčovi zakousnutý do ucha a prej "tatínku, padáme odsud". Je to naše trubka, ale on z toho vyroste, já mu věřím a všechno zvládne. No nevadí, V2, je taky moc pěkná známka. Teď je na řadě náš hvězdný tým. Dneska jde do kruhu se Siuškou Klaudinka. No holky jsou prostě dokonalé (názor nezaujaté matky a majitelky :-D ). U paní rozhodčí si spolu vyběhají CAC, NV, BOB. Super, obrovská pochvala prdelkám našim. Ale jak u nás bývá zvykem, není čas. Klaudinka má totiž dneska premiéru v kruhu se štěňátkem MAS (miniaturní americký ovčák - kdo neví, jak to vypadá a nechce se mu googlit, tak je to australský ovčák vypraný na 90 stupňů :-D), foto najdete v naší rodinné fotogalerii.

A jak jsme ke štěňátku přišli? Klaudinka dostala důvěru naší známé a byla jí do dočasné péče svěřena Cora (California Czech Jakobín). Corinka u nás chvíli zůstane, na výchovu, socializaci atd. než se dostane ke svému majiteli do Singapuru. Je to takové malé, pošahané třeštidlo, které se vyválí v každé sebemenší kaluži, kterou zahlédne koutkem oka :-D a neustále vymýšlí nějaké bejkárny 😊.

No holky dostaly známku VN 1, Corinka se na štěňátko moc snažila.

Jedeme dál, schovat Corinku do kenelky, vytáhnout Siu a šupky dupky na JH. Sia je dneska velmi vytížená fenečka 😊. Předkolo paráda a tak se můžou těšit na semifinále. Chvilka pauza, takže posbírat hafany, vyvenčit a pokud zbyde čas, tak vyvenčit a nakrmit sebe. Jj, zbyl čas na řízek a chleba (jsme vůbec nevěděli, jestli bude občerstvení, tak jsme nasmažili řízky jak za komančů :-D) dobré byly. Je tady semifinále, i tam holky uspějí a tak dneska si spolu střihnou hnedka dvakrát závěrečky. V JH skončí na druhém místě a ve skupině neuznaných plemen BIG 3. Paráda...úžasné...

Teď se rychle sbalit a domů. Máme ještě hromadu povinností. Zítra totiž bereme na výstavu Lunu (pudl královský bílý), se kterým se proběhne v kruhu Kamča. Takže po cestě vysadíme Klaudi a naše psy a letíme do Hlučína pro Lunu a Beu, která bude hlídat psy u nás doma. Domů dorazíme večer, takže sníst večeři a spát, ať máme na zítra dost sil.

Nejoblíbenější hláška nedělního rána...nesnáším budík, nesnáším vstávání, nikam nejeduuuuuuuuuuuu, chci spáááááát. No neprošlo mi to, hybaj z postele matko, musíš řídit (blbá věc, mít jako jediná v rodině řidičák). Úspěšně jsme se nalodili do našeho půjčeného auta, které se mimochodem včera taky posralo...a za neustálého modlení jsme dorazili do místa určení...UFFF, ještě aby zvládlo cestu zpátky a bude to OK.

Dneska pro mě pohoda, na starost mám jen Corinku, tu jsme doma nenechali, aby toho Bea neměla moc a pro Coru dobrá socializace. Kamča se stará o Lunu a Klaudinka už stojí u p. Beneše a připravuje se na třídu čestnou s Johnnym. Do toho ještě přijíždí náš kamarád Domča se svou dvoučlennou, čtyřnohou výpravou. Já hlídám základní tábor 😊. Třída čestná OK, Luník a Kamča OK, Domča s mopsíkem Muffinem OK, a s pekinézkou Mary taktéž OK.

Klaudinka s Domčou vymysleli, že na JH půjde dneska Mary. Hele, popravdě...tohle rozhodnutí nebylo přijato zrovna s nadšením, Kamča nemá rád změny a tak trnul, jak to všechno dopadne. Ale jo, dobrý to bylo, Klaudi předvedla s Mary show a tak postoupily až do finále, kde vybojovaly krásné 3. místo. Pecka...

Kromě výstavy Kamča s Lunou absolvoval ještě bonitaci, úspěšně...takže dnešek a vlastně celý víkend hodnotím jako nadprůměrně úspěšný. A my se můžeme sbalit a za intenzivního modlení vydat zpět k domovu. Zdárně dorazíme do cíle, rozvezeme všechny psy a lidi do jejich domovů a my si konečně sedneme a šoupneme si nohy na stůl!