JAK JSME JELI NA NAŠE PRVNÍ KRYTÍ...

29.07.2020

Jak to tak bývá, člověk míní, život mění...

A tak se to stalo i u nás. Siuška už má věk, tak jsme se rozhodli, že nakryjeme. Po celkem náročné detektivní práci jsme dostali doporučení na jednoho krycího psa BRANDON BOY DE BEATRIX BOHEMICA.

Tak jsme si hezky naplánovali: Siuška má dle kalendáře hárat v září, takže všechno hezky stihneme. Přes prázdniny si uděláme výlet do Čech, kouknout se na budoucího ženicha. Přes léto stihneme ještě pár výstav, ať si Egoušek zvykne, páč koronavirus nám všechny výstavy zrušil. Vybereme doplňky, abychom podpořili ovulaci atd. atd. atd.

No houby s octem...v červnu začala hárat Daisy (očekávaně) a necelé 2 týdny po ní i Sia (neočekávaně), takže všechny plány jsme spláchli do hajzlu a začal chaos. Honem hodit žádost o krycí list, naštěstí schválení proběhlo rychle (díky poradkyně chovu) a teď...my nezkušení...jak to provedeme s testama atd. Po poradě se zkušenými chovatelkami jsme našli datum na první test progesteronu. Jenže...plány nám zase nevyšly...Sia začala hárat v neděli, tudíž v pátek následujícího týdne (6. den) bylo podle všech na měření progesteronu brzo (no asi nebylo, ale to už je teď fuk), takže půjdeme v pondělí a ejhle státní svátek, laborky nejedou...tak v úterý.

Jenže, kdo neví, jak to funguje, takže asi tak: jdete ráno, výsledky jsou až ve 4 odpoledne...ale hodnota, kterou vám sdělí, je ta v té ranní krvi...

A to bychom nebyli my, aby nebyla další komplikace. Ujistili jsme se u několika dalších zkušených chovatelů, že Sia může být nažraná...dojedeme na VET kliniku Krmelín, kde nás místní doktorka vyfakovala z ordinace s tím, že musí být na lačno a tudíž nám vezme krev až další den. Si dělá kozy, ne?! říkám. Tak do auta, na mobil a hledáme další vet, máme výborné zkušenosti ještě s jednou v Ostravě, tak Kamča žhaví linku a už se domlouvá. Když jsme jim řekli co a jak, tak jen nechápavě kroutili hlavama a prej, však určujeme hormon, ten nemá se žrádlem nic společného. No nic, valíme tam. Siuška si skoro vzorně nechá vzít krev...kecám, udělá hysterku a nechce dát ani kapku, ale ve čtverko to zvládneme, takže zkumavka je plná a my fičíme domů.

Jelikož Siušku znám jak svoje boty, mám podezření, že budeme vyrážet ještě ten den. Takže si v klidu pracujeme, ještě ostříhám drápky oběma psům, protože Egoušek jede na krytí s náma. Jsem trošku nervózní a tak Egouška nechtěně střihnu, jak mi cukne, truhlík jeden. Kdo ví, jaké to je, když trošku přistřihnete drápek...kdo ne, no krve, jak z bravka, ale zasypu, zavážu a je to dobré. Odpoledne jako vždy na poštu...v 16:00 hodin Kamča volá ohledně výsledků. Moje podezření se samozřejmě potvrdilo, progesteron 24, okamžitě kryjte... Okamžitě... Jak okamžitě, když pes je v Novém Boru, 5 hodin cesty autem... No ty woe... Nic, sedáme do auta, stylem start-cíl vystřelíme od pošty a už parkuju před barákem. Schody bereme po třech. Rozrazím dveře a už hážu úkoly. Kamča sbalí tohle, Klaudis tohle, já si beru na starost tohle. Za hodinu sedíme v autě a vyrážíme. Masakr. Beztak jsem polovinu věcí zapomněla doma. No skoro...

Jsme už v polovině cesty a volá nám Egouškova chovatelka Janička, která nám krytí pomohla zrealizovat. Něco Kamčovi říká do telefonu a ten postupně mění barvy, od zdravě růžové až po nezdravě bílou...co se děje, vykulím oči. Majitelé krycího psa včera odjeli na dovolenou...COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO KU.VA????????? Co budeme dělat? Kam jeli? Pojedeme za nima? Nebo to celé odpískáme? Kamčovi se vrací zpět barva a už se směje... Vyděšeně na něj koukám... Říká mi neboj, pokračujeme, pes zůstal u babičky ve vedlejší vesnici. Takže než dorazíme, vyzvedne ho Janička a nechá si ho u sebe, po celou dobu krytí. UFFFFF, ty woe, asi mě klepne...kdybych neřídila, tak si snad dám panáka...musíme mít furt nějaké vzrůšo, nemůžeme to mít v klidu.

Cesta je ale fajn a tak se do cíle dostáváme v časovém plánu. Dorazíme do místa určení asi o půl jedenácté večer...

Kamča se Siou vystoupí u krycího psa, my ostatní pokračujeme autem do asi 400 metrů vzdáleného penzionu. Vyvenčím Egouše a čekáme v autě, až dorazí "zamilovaná dvojice" (je potřeba ženicha navnadit, aby se na nevěstu pořádně těšil, tak si spolu střihnou zamilovanou noční procházku). Jsou tady a tak se jdeme ubytovat. Klaudis bere Siu, Kamča Egouše. A teď zpět k ustřihnutému drápu...Egouš cíťa si v autě sundal obvaz z nohy a já si toho nevšimla...Takže po cestě z auta do pokoje si drápek rozedral a znovu se spustila krev...no do háje...ale to není ještě nic, co následovalo potom... Říkám Kamčovi, ty woe, ono mu to zase krvácí...tak ho hned čapnul pod pažu, jenže to naše střelené mládě nechtělo...a jak se vzpínal v náručí, máchal krvácející packou na všechny strany...představte si sněhobílé stěny...čistě vymalovaná chodbička...co vám mám povídat, kdejaké místo činu v televizní detektivce by se nemuselo stydět za tyto kulisy. Krvavé stříkance všude, dokonce jednou máchl tak pořádně, že to doletělo až na ubrus ve vedlejší místnosti... Kdyby nás někdo viděl, hodinu před půlnocí jsme ručníkama umývali krvavé stěny...a to se ještě Janča dušovala před majitelkou penzionu, že psi jsou čistotní a vůbec o nich nebude vědět a že s nima nebudou žádné problémy...no snad jsme to všechno pomyli dobře (v penzionu totiž vůbec psy neubytovávají).

Ale nebojte, krvácející drápek jsme dostali pod kontrolu, krvavé nadělení zlikvidovali a šli jsme na to, proč jsme přijeli...KRYTÍ.

Trochu jsem se bála, když mi bylo řečeno, jak jsou feny agresivní, že se jim musí svazovat čumák, řvou a kdesi cosi...u nás to bylo úplně jinak. Siuška sice byla trochu vypleštěná, ale nijak se nebránila. Bylo ale už pozdě, takže první pokus tak úplně nevyšel, protože nezůstali spojení. Ale fakt byla skoro půlnoc, všichni jsme byli unavení.

Tak jsme šli spát a další pokus až ráno. To proběhlo teda ukázkově. Čtvrt hodinky laškovali, pak skočil a spojili se...vydrželi spolu takhle skoro půl hodinky. A ta naše kozulka si u toho i schrupla. U krytí byla fakt báječná a strašně mile nás překvapila. Druhý den jsme ještě ráno překryli a vyrazili k domovu...teď už je to jen na přírodě, tak nám držte palce.

NAŠE ZAMILOVANÁ DVOJICE

BRANDON BOY DE BEATRIX BOHEMICA
BRANDON BOY DE BEATRIX BOHEMICA
ALISIA TOP TEMPERAMENTE
ALISIA TOP TEMPERAMENTE